Zbiorniki betonowe na szambo i deszczówkę — jakie mają zalety?

Inwestycja w pojemnik na nieczystości płynne może być świetnym rozwiązaniem, zarówno jeśli chodzi o wykorzystanie takiego produktu do zbierania ścieków produkowanych przez gospodarstwo domowe, jak i wody opadowej. Sprawdź, jakie zalety mają te opcje i co wybrać dla siebie.

Betonowe szambo wciąż popularne

O tym, że w budowę przydomowego szamba warto zainwestować, przekonuje fakt, że z rozwiązania tego stale korzysta wiele osób. Dotyczy to przede wszystkim posiadaczy domów zlokalizowanych z dala od ośrodków zurbanizowanych, którzy nie są w stanie przyłączyć swoich domostw do sieci publicznej kanalizacji. W wielu takich przypadkach budowa zbiornika na ścieki jest traktowana jako wyjście tymczasowe, nierzadko jednak inwestorzy pozostają przy tym rozwiązaniu, doceniając jego liczne zalety. Wkopany w ziemię zbiornik może mieć wielkość preferowaną przez inwestora, dzięki czemu możliwe jest jego opróżnianie z dowolną częstotliwością. To przekłada się na oszczędności i wygodę. Warto rozważyć takie rozwiązanie, zastanawiając się, jak pozbywać się ścieków z domostwa.

Zbiorniki betonowe — nie tylko na szambo

Beton już dawno okazał się najlepszym materiałem do budowy pojemników na ścieki. Jest wytrzymały, a także niepodatny na niszczący wpływ toksyn, wód podziemnych oraz napór ziemi. Jego właściwości świetnie sprawdzają się też w przypadku pojemników na wodę opadową. Atutem tutaj jest przede wszystkim szczelność. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób chcących oszczędzać miejsce na posesji i zadbać o jej estetykę. Zbiorniki betonowe na wodę także mogą zostać wkopane w ziemię, podczas gdy wykonywane z innych materiałów zwykle znajdują się na powierzchni, zabierając miejsce.

Zbieranie wody deszczowej — dlaczego warto?

Budowę przydomowego szamba można polecić zwłaszcza w określonych przypadkach jak niemożność przyłączenia się do publicznej kanalizacji. Na zbieranie deszczówki w betonowym pojemniku warto zdecydować się zawsze. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne oraz —  zważywszy na coraz większe susze — rozsądne. Dzięki zebranej deszczówce można zużywać znacznie mniej wody bieżącej.

Zbiorniki betonowe — idealne do różnych zastosowań

Właściwości betonu dają wykonanym z niego zbiornikom wytrzymałość i odporność. Warto wykorzystać możliwości, jakie oferują, oszczędzać dzięki nim pieniądze oraz chronić środowisko.