Zalety i zastosowanie kotew chemicznych firmy Fisher

Tradycyjne systemy montażowe, łączące różne elementy konstrukcyjne, nie zawsze stanowią najlepsze rozwiązanie. Jak pokazuje praktyka – coraz częściej stosuje się kotwy chemiczne, w tym te od marki Fischer. Dlaczego warto na nie postawić? Gdzie można je zastosować? O tym dowiesz się z poniższego artykułu. Przeczytaj go teraz!

Czym są kotwy chemiczne?

To produkty wykonywane z jednego lub dwóch składników, które wchodzą w reakcję ze sobą lub uzyskują pożądane właściwości pod wpływem działania zewnętrznych czynników. Żywice te wstrzykiwane są do przygotowanego otworu, a następnie umieszcza się w nich elementy montażowe. Kotwa chemiczna z oczkiem marki Fischer, zamocowana w ten sposób, trzyma się pewnie i silnie, dzięki m.in. wypełnieniu wszystkich porów i nierówności w podłożu.

Czemu warto je wybrać?

Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że łączniki wklejane są trwalsze od tradycyjnych – rozporowych. Jako że nie działają one na zasadzie tarcia, są wysoce niezawodne niezależnie od charakteru oddziałujących na nie sił. Poza tym, wiążąc się z podłożem chemicznie, nie wywołują naprężeń w murze.

Swoją trwałość kotwa chemiczna Fischer zawdzięcza również szczelności, z jaką wypełnia miejsce mocowania. Substancja bowiem całkowicie zalewa otwór, chroniąc go przed wodą. Dzięki temu zarówno pręt, jak i mur są odporne na negatywne działanie wilgoci. Minus stanowi fakt, że usunięcie takiego łącznika wymaga pracy na większą skalę.

Gdzie zastosuje się kotwy chemiczne?

Produkty te wykorzystuje się w szeroko pojętej budowlance i branży remontowej. Można je stosować w przypadku zniszczonych powierzchni, przy stawianiu nowych obiektów i na narożach. Z powodzeniem użyje się ich również na zewnątrz. Kotwy z oczkiem zaś świetnie nadadzą się m.in. do podwieszania różnych elementów na stropie – duża wytrzymałość na obciążenia gwarantuje trwałość tego rozwiązania.

Sprawdź produkty marki Fischer!

Wybierając łączniki wklejane, warto pamiętać przede wszystkim, by sięgać po produkty renomowanych marek. Firma Fischer, specjalizująca się w produkcji takich systemów, to sprawdzony producent, któremu zawierzyło już wielu zawodowców i amatorów. Sprawdź jej produkty już teraz w dobrym sklepie budowlanym.