W jakie akcesoria dla kota trzeba się zaopatrzyć?

Przyjmując pod swój dach czworonożnego pupila trzeba zadbać, by niczego mu nie brakowało. Co ważne, istotne dla zwierząt są nie tylko takie podstawowe kwestie jak karmienie, higiena czy opieka nad ich zdrowiem, ale też zabawa i stymulacja intelektualna, szczególnie w przypadku czworonogów, choć nie tylko. Dowiedz się, jakie akcesoria będą ci potrzebne, jeśli twoja rodzina ma powiększyć się o kota.

Czego potrzebuje kot?

W sprzedaży znaleźć można przeróżne akcesoria dla kotów . Niektóre z nich są niezbędne, są to na przykład miski —  na karmę suchą i mokrą, a także wodę, kuweta i żwirek do niej, inne zaś można kupić, ale nie jest to konieczne. Oczywiście przy tym nie we wszystko trzeba zaopatrywać się od razu, szczególnie gdy brakuje na to funduszy. Stopniowo można na przykład dokupić transporter, kolejne zabawki czy dodatkowe siedziska. Zabawki przy tym są szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku kotów niewychodzących, niemogących realizować swych potrzeb wynikających z instynktu, jak obwąchiwanie, gonienie i polowanie. Takie produkty mają za zadanie także zająć zwierzaka i dostarczyć mu stymulacji intelektualnej, która ma wielkie znaczenie.

Drapak — niezbędny w każdym domu

Jeśli ktoś zrezygnuje z kupna tego produktu, czy to z braku miejsca, czy z przekonania, że ma spokojnego pupila, który go nie potrzebuje, szybko tego pożałuje. Drapaki dla kota są niezbędne zwłaszcza w tych domach, w których mieszkają futrzaki niewychodzące. Kot ma naturalną potrzebę drapania, w ten sposób między innymi znaczy swój teren, ale też ostrzy pazurki. Jeśli nie zapewni mu się do tego odpowiedniego miejsca, na pewno odczują to meble czy ściany, które w wyniku drapania mogą zostać kompletnie zniszczone. Poza tym drapaki w większości przypadków mają też miejsca do siedzenia czy leżenia, nierzadko stając się ulubionym miejscem zwierzęcia do zabawy, wypoczynku, ukrywania się czy obserwowania otoczenia z wysokości.

Koty mają swoje potrzeby!

Posiadanie kota to nie tylko przyjemność ze wspólnych zabaw i pieszczot, to także pewne obowiązki, których trzeba dopilnować. Zaspokojenie wszystkich potrzeb kociaka, także tych wynikających z jego instynktu drapieżnika, jest niezbędne.