Transporterek dla kota – jak zadbać o komfort podczas podróży?

Transporterek dla kota – jak zadbać o komfort podczas podróży?

Podróże dostarczają emocji każdemu. Radość, ekscytacja czy silny stres z powodu opóźnienia wpływają na kondycję organizmu. Nie inaczej jest w przypadku zwierząt – pupile również mogą odczuwać zdenerwowanie samym faktem zmiany otoczenia. Jak ograniczyć skutki trudów związanych z transportem zwierzaków? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule – przekonaj się sam.

Odpowiednie rozmiary

Pierwszym kryterium, które powinno zostać wzięte pod uwagę, gdy wybierasz  transporterek dla kota , jest jego rozmiar. Odpowiednie dopasowanie do wymiarów czworonoga zapewni mu wygodę i zapobiegnie poczuciu przytłoczenia. Nie każdy zwierzak będzie chętnie korzystał z takiego produktu. Warto zadbać o to, żeby miał on otwór na pokrywie, który ułatwi wkładanie przed i wyciąganie kota po zakończeniu podróży.

Nie kupuj kota w worku –jaki materiał wybrać?

Po dobraniu odpowiedniego rozmiaru trzeba zastanowić się nad materiałem, z którego wykonane jest akcesorium. Należy tu postawić na tworzywa odporne na drapanie i gryzienie, które są naturalnymi reakcjami kota na sytuację stresową. Dobrą praktyką jest sprawdzenie, czy na całej powierzchni, z którą do czynienia będzie miał czworonóg, nie ma żadnych wad materiałowych – w końcu nikt nie chce, aby jego zwierzak np. skaleczył się podczas transportu. Zaczepienie się pazura może być dla pupila bolesne, a na dodatek powodować niepotrzebny stres.

Trening czyni mistrza

Jak sprawić, aby kot polubił swój transporterek? Przede wszystkim zwierzak musi się z nim oswoić – niezbędne jest tu wkomponowanie go w codzienne środowisko. Pupil musi poczuć, że to nic innego jak kolejne bezpieczne miejsce. Świetnie sprawdzi się działanie na zasadzie skojarzenia. Transport wyda mu się atrakcyjniejszy, jeśli znajdzie w nim ulubiony kocyk, zabawkę czy przysmak, za którym przepada. W szerokiej gamie produktów każdy znajdzie coś dla swojego czworonoga!