Meble loftowe

Urządzając niewielki apartament, przestronne mieszkanie czy duży dom, coraz więcej osób sięga po meble loftowe. W artykule wyjaśniamy, co sprawia, że zyskały ogromną popularność. Warto poznać ich zalety i spowodować, że domowa przestrzeń będzie wyjątkowa.

Czym charakteryzują się meble loftowe?

Od poddaszy nowojorskich budynków z lat 70. XX wieku wywodzi się słowo loft. Meble, które się w nich znajdowały, zachwycały swoim surowym wyglądem i funkcjonalnością. Dziś, choć ich design nieco się zmienił, nadal przypominają swoje pierwowzory.

Co ważne, do ich produkcji używa się najwyższej jakości drewna. Wraz z metalowym akcentem tworzą wyjątkowe wyroby, np. stoły, fotele czy biblioteczki. Wspomniane przedmioty idealnie sprawdzą się w dużych, wysokich pomieszczeniach stylizowanych na dawne fabryki. Goszczą także w nowoczesnych apartamentach, nadając im wyjątkowy charakter.

Zalety wyrobów

Wśród najważniejszych zalet opisywanych mebli warto wyróżnić:

  • praktyczność ‒ poszczególne produkty pomieszczą wszystkie przedmioty, które właściciel chce w nich przechować czy ułożyć,
  • możliwość zastosowania do podziału wnętrza na strefy, idealne np. w przypadku salonu połączonego z kuchnią
  • wysoką jakość i trwałość, sprawiającą, że wyroby służą przez lata,
  • łatwość w utrzymaniu czystości.

Wyroby z litego drewna najwyższej jakości

Warto zwrócić uwagę na wspomnianą najwyższą jakość surowców użytych do produkcji. Meble loftowe zebrane w naszym asortymencie zostały wykonane z litego drewna, co sprawia, że są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Co bardzo istotne, poszczególne egzemplarze nieco się różnią ‒ ich wygląd zależy od rodzaju ułożenia słojów, które tworzą wyjątkowe wzory. Zamawiając drewniane produkty można mieć więc pewność, że otrzyma się niepowtarzalny wyrób. Kolejną cechą jest ich naturalność, która idealnie sprawdzi się w industrialnym wnętrzu, nieco przełamując jego surowy charakter.

Jakie modele wybrać?

Do najważniejszych wyrobów, które muszą znaleźć się w każdym lofcie należy zaliczyć stolik kawowy, komodę, biblioteczkę, lampę i lustro. Każdy z tych produktów i wiele innych można znaleźć na naszej stronie. Warto sprawdzić ofertę już teraz.