Korzyści z montażu elektronicznej pompy cyrkulacyjnej

Korzyści z montażu elektronicznej pompy cyrkulacyjnej

Większość nowoczesnych kotłów C.O. i C.W.U. pracuje w wymuszonym obiegu, dlatego na rynku pojawiają się urządzenia, które go zapewnią. Jest to sprzęt elektryczny dostępny w wielu modelach. Jaki produkt wybrać, aby koszty zużytej przez niego energii drastycznie nie wzrosły? Chcąc się dowiedzieć, przeczytaj poniższy tekst!

Rodzaje pomp cyrkulacyjnych

Urządzenia wymuszające obieg cieczy można podzielić na kilka typów, różniących się zasilaniem, budową, sterowaniem i zastosowaniem. Należą do nich pompy:

  • jednofazowe, trójfazowe i monoblokowe,
  • sterowane elektronicznie lub bezobsługowe
  • pompy do CWU lub do C.O, różniące się parametrami.

Niektóre z nich wyposażone są w specjalny termostat, mający je chronić przed kamieniem, inne natomiast w dające się programować czasomierze.

Jakie pompy do budynków mieszkalnych?

W instalacji domowej sprawdzi się elektroniczna, energooszczędna pompa cyrkulacyjna , wymuszająca obieg C.W.U. W sprzedaży są różne rodzaje tego sprzętu od wielu renomowanych producentów. Są to produkty o cennych zaletach:

  • mające płynną regulację,
  • łatwe w dostosowaniu do potrzeb instalacji,
  • oszczędzające do 90% energii elektrycznej,
  • redukujące zużycie wody.

Koszt zakupu i montażu pompy cyrkulacyjnej

Cena pompy cyrkulacyjnej uzależniona jest od marki oraz modelu i może to być nawet kilkaset zł. Na koszt instalacji natomiast ogromny wpływ ma sposób i miejsce montażu. Jeśli będzie ona instalowana np. przy podgrzewaczu wody, to koszt nie będzie wysoki, ale jeśli na pionie wodnym, nakład pracy hydraulika będzie większy i cena wzrośnie.

Czy urządzenie to jest trudne w instalacji?

Pompa cyrkulacyjna nie jest trudna w montażu, jednak wymaga pewniej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi i materiałów uszczelniających. Trzeba również znać się na zabezpieczeniach elektrycznych. Jeśli nie ma się doświadczenia w zakresie instalacji hydraulicznych czy prądowych, rozsądniej będzie o wykonanie tego zadania poprosić fachowca. Jeżeli planujesz zakup takiego urządzenia, odwiedź stronę i wybierz model!