Jakie rynny dachowe cechują się największą trwałością?

Jakie rynny dachowe cechują się największą trwałością?

Chcąc zapewnić różnym elementom konstrukcyjnym domu ochronę przed zawilgoceniem, należy zadbać o montaż odpowiedniego systemu odprowadzania wody deszczowej z dachu. Na rynku można go spotkać w wielu rodzajach. Mogą one być wykonane z różnych materiałów odpornych na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Jakie modele są dostępne? Przeczytaj poniższy tekst, by się dowiedzieć!

Jak dopasować rynny do dachu?

Wybór systemu rynnowego jest uzależniony od wielu czynników. Są to nie tylko kształt, wielkość i stopień nachylenia połaci dachowej, ale też budżet przeznaczony na zakup. Oferta rynkowa jest niezwykle bogata i można w niej znaleźć  rynny dachowe w różnych kształtach, kolorach i z wielu materiałów. W asortymencie znajdą coś dla siebie zwolennicy rozwiązań budżetowych, jak i klienci wymagający od tych produktów wysokiej jakości oraz długiej żywotności.

Rodzaje rynien dachowych

W ofercie rynkowej jest wiele systemów rynnowych. Różnią się one m.in.:

  • materiałem, z którego zostały wyprodukowane,
  • trwałością,
  • estetyką,
  • ceną.

Do najpopularniejszych należą produkty wykonane z PVC, cechujące się niskim kosztem zakupu, łatwością montażu oraz dostępnością w wielu kolorach. Mogą też mieć różny kształt. W sprzedaży są również tego typu metalowe artykuły, w tym  rynny stalowe ocynkowane, aluminiowe, miedziane, a nawet tytanowo- cynkowe.

Czym cechują się rynny stalowe?

To wyroby droższe od tych z tworzywa PVC, ale odporniejsze zarówno na uszkodzenia, jak i na warunki atmosferyczne. Niektóre z nich są dwustronnie cynkowane i mają aż 4 warstwy ochronne. Pokrywa się je specjalną powłoką organiczną, nie tylko chroniącą przed korozją, ale też decydującą o estetyce rynien. Mają one głęboki profil i innowacyjny kształt, zapobiegający przelewaniu się wody nawet w czasie ulewy. Cechują się również regulowanym narożnikiem i 35-letnią gwarancją na perforację.

Jaki jest koszt zakupu orynnowania?

Ceny rynien dachowych, zarówno z PVC, jak i stalowych, różnią się w zależności od producenta, modelu i zabezpieczenia przed niekorzystnymi czynnikami. Przy tak dużej różnorodności z pewnością każdy nabywca znajdzie potrzebny mu artykuł. Bez względu na to, czy interesują Cię systemy rynnowe z tworzywa, czy z metalu, sprawdź ofertę na stronie i dokonaj wyboru.