Jaki drapak dla kota warto wybrać?

Kociaki to wymagające zwierzęta, czego trzeba mieć świadomość kiedy planuje się adoptować futrzastego czworonoga. Niezbędne będzie zaspokojenie wszystkich jego potrzeb, a jedną z najważniejszych jest drapanie. Służą do tego drapaki, ale niektóre produkty tego rodzaju dają jeszcze inne korzyści. Dowiedz się, jakie i jak wobec tego wybrać takie akcesorium dla swojego pupila.

Po co koty drapią?

Drapanie to naturalny odruch kota i nie można z tym walczyć. Na pewno nie wykorzeni się tego nawyku, można tylko zestresować zwierzę. Jest zresztą inny, znacznie lepszy sposób, by uchronić przed zniszczeniem swoje meble czy ściany. Jest nim drapak dla kota, niezbędny zwłaszcza w domu, w którym mieszka zwierzak niewychodzący —  w przeciwnym razie można zrezygnować z tego produktu, gdyż kociak zaspokoi swoją potrzebę drapania na zewnątrz, korzystając na przykład z pni drzew.

A po co w ogóle koty drapią? Wbrew częstej opinii, nie jest to wcale objaw ich złośliwości, znudzenia czy sposób na rozrywkę. Jest to naturalna potrzeba, związana z ostrzeniem pazurów, ale i znaczeniem terenu. Koniecznie zatem trzeba zwierzęciu umożliwić realizowanie tej czynności, zaopatrując się w specjalne produkty.

Jaki drapak dla kota można wybrać?

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będzie umieszczenie w domu oskórowanego pieńka, jednak taka opcja nie jest zbyt estetyczna, a przy tym może powodować bałagan. W dodatku dostępne w sklepach drapaki są niezwykle atrakcyjne wizualnie, często nawet designerskie i dają znacznie więcej korzyści, przyjmując na przykład formę wysokich konstrukcji z półkami, platformami i domkami. Takie akcesoria dla kotów zapewniają im niekończącą się zabawę, są miejscem schronienia czy wypoczynku, nierzadko stając się najczęściej wybieraną przez zwierzę lokalizacją w domu. W dodatku wysokie konstrukcje oszczędzają miejsce, sprawdzą się zatem nawet w małych mieszkaniach.

W sprzedaży znaleźć można też różne inne drapaki, na przykład będące siedziskami o futurystycznych kształtach, a w wersji minimalistycznej —  specjalne nakładki na ściany.

Akcesoria praktyczne i estetyczne

Wybierając któryś z takich produktów, można zapewnić mnóstwo frajdy swojemu czworonożnemu pupilowi, a sobie —  spokój o dobytek. Jednocześnie ma się możliwość wybrania estetycznego artykułu.