Jak wybrać buty robocze?

Zakup obuwia to zawsze spore wyzwanie, nawet gdy chodzi o modele do uprawiania sportu czy noszenia na co dzień. Buty muszą bowiem pełnić wiele funkcji jednocześnie, by dawały oczekiwaną satysfakcję. Jeszcze trudniejszy jest wybór obuwia do pracy, zwłaszcza fizycznej, od takich produktów bowiem należy wymagać naprawdę wiele. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by dobrać idealny model — dla siebie lub swoich pracowników.

Wybór butów do pracy — na co zwracać uwagę?

Powodem, dla którego kwestia doboru obuwia roboczego jest tak skomplikowana, jest fakt, że produkty te muszą odznaczać się wieloma zaletami jednocześnie. Wielkim ułatwieniem jednak, o jakie zadbali producenci takiego asortymentu, jest zaznaczanie, do jakich celów dane artykuły są przeznaczone. Oczywiście większość produktów w tym sektorze rynku to buty robocze uniwersalne, nadające się do zastosowania w przypadku przedstawicieli wielu zawodów i do użytku w różnych warunkach. Znaleźć można też jednak specjalne obuwie do pracy w chłodniach i mroźniach, dla spawaczy czy obuwie medyczne. Chcąc zatem dokonać udanego zakupu, można po prostu postawić na konkretny model, o konkretnym przeznaczeniu. Co jednak gdy nie jest to takie proste? Trudno znaleźć specjalne obuwie na przykład dla budowlańca — w takich przypadkach trzeba zastanowić się, w  jakich warunkach produkt będzie użytkowany i przed wpływem jakich czynników musi wobec tego chronić pracownika.

Obuwie robocze — specjalne wymogi

Odpowiednie buty do pracy, tak samo, jak każde inne, powinny być wygodne, dobrze amortyzować, odznaczać się trwałością i wytrzymałością, nie dopuszczać do nadmiernego przegrzewania się i pocenia stóp, a także, najlepiej, mieć antypoślizgową podeszwę. Od obuwia roboczego wymaga się jednak, by było jeszcze bardziej wygodne i wytrzymałe niż zwykłe, wiadomo bowiem, że będzie:

  • użytkowane w szczególnie wymagających warunkach,
  • intensywnie eksploatowane,
  • narażone na wpływ szkodliwych, niszczących czynników,
  • używane nieprzerwanie przez wiele godzin.

Odpowiednią jakość mogą zapewnić tylko najlepsi producenci, takich artykułów zatem nie powinno się kupować pochopnie ani w przypadkowych miejscach.

Dobre buty robocze — gwarancja komfortu i bezpieczeństwa

Odpowiednio dobrane, wysokiej jakości obuwie robocze to świetna inwestycja — w wygodę oraz bezpieczeństwo pracownika. Warto zatem wybrać je z rozwagą.