Jak prawidłowo stosować preparaty na blizny?

Jak prawidłowo stosować preparaty na blizny?

Nieestetyczne zbliznowacenia mogą pojawić się na skórze w wyniku doznanego urazu czy przebytego zabiegu operacyjnego. Niektórzy zmagają się z bliznami potrądzikowymi, które w znacznym stopniu obniżają samoocenę. Na rynku dostępne są specjalne kremy, żele czy plastry, które mogą pomóc zmniejszyć widoczność powstałego na skórze defektu. Sprawdź, kiedy i jak długo stosować tego typu preparaty. 

Czym kierować się przy wyborze preparatu na blizny?

Producenci oferują przeróżne produkty, które można nabyć w formie kremów, maści, żeli czy wygodnych w aplikacji plastrów. Na początku warto jednak wziąć pod uwagę rodzaj blizny oraz jej umiejscowienie, ponieważ inaczej wygląda leczenie śladów pooperacyjnych w porównaniu do zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych w przypadku zbliznowaceń powstałych po przebytym trądziku lub ospie. Kolejna kwestia to dobór składników aktywnych. Proponowane na rynku preparaty na blizny najczęściej zawierają silikony, wyciąg z cebuli, alantoinę, heparynę oraz oleje.

Jak aplikować krem lub żel?

Proces redukcji zrostu na skórze jest czasochłonny i wymaga od pacjenta nakładania kremu czy żelu nawet kilka razy dziennie. Dodatkowo określone miejsce należy chronić przed promieniowaniem słonecznym przez około 12 miesięcy od momentu powstania blizny. Zadaniem dermokosmetyków jest rozjaśnienie i wygładzenie zbliznowacenia oraz zniwelowanie uczucia swędzenia.

Gdzie kupić produkt zmniejszający widoczność blizny?

Największy wybór tego typu preparatów dostępny jest oczywiście w internecie. Klienci mogą zapoznać się ze szczegółowymi opisami poszczególnych produktów, aby zdecydować się na najlepszy dla nich (m.in. uwzględniając rodzaj i wielkość blizny, a także sposób aplikacji). W razie jakichkolwiek problemów zawsze można zwrócić się o pomoc do obsługi drogerii czy apteki internetowej.