Gdzie udzielane są bezpłatne porady prawne w Katowicach?

Gdzie udzielane są bezpłatne porady prawne w Katowicach?

W stolicy Górnego Śląska istnieje kilka punktów stacjonarnych, w których w określonych dniach i godzinach odbywają się konsultacje z adwokatem prowadzone w formie pro bono. Z takich usług mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Katowic i okolicznych miast. Czy jednak bezpłatne, jednorazowe porady prawne są na pewno wystarczające? Sprawdź już teraz!

Gdzie w Katowicach można skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawnych?

Na stronie urzędu miejskiego można zapoznać się z pełną listą wszystkich punktów, w których odbywają się spotkania ze specjalistami. Mieszkańcy znajdą tam również terminy i godziny konsultacji. Porady prawne w Katowicach są prowadzone w takich miejscach jak m.in.:

  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (punkty zlokalizowane przy ul. Warszawskiej, Dębowej, Świdnickiej, Andrzeja, Krakowskiej czy Wojewódzkiej),
  • Miejska Izba Wytrzeźwień przy ul. Macieja,
  • Miejski Dom Kultury mieszczący się przy ul. Hallera oraz Markiefki (w spotkaniach uczestniczy radca prawny).

Porady prawne — opcja darmowa czy odpłatna?

Najczęściej na skorzystanie z bezpłatnych konsultacji decydują się osoby z ograniczonymi możliwościami finansowymi. Z pewnością spotkanie z adwokatem jest znacznie lepszą opcją niż samodzielne wyszukiwanie informacji na forach prawnych. Jednak zwykle konsultacje trwają zbyt krótko, aby móc dokładnie omówić problem czy przygotować niezbędne dokumenty do sądu. Inaczej wyglądają porady prawne udzielane odpłatnie — adwokaci poświęcają klientowi minimum 1 godzinę, aby zapoznać się ze szczegółami sprawy i doradzić w kwestii podjęcia odpowiednich kroków prawnych.

Czym kierować się przy wyborze kancelarii adwokackiej?

Podejmując współpracę z prawnikiem należy przede wszystkim sprawdzić opinie dotychczasowych klientów. Ważne, aby pracownicy kancelarii byli w stałym kontakcie z klientem oraz w pełni angażowali się w każdą sprawę (bez względu na jej rodzaj). Kluczowe jest również znalezienie adwokata specjalizującego się w określonej dziedzinie prawa. Dobrze też, by kancelaria mogła pochwalić się licznymi wygranymi podobnymi sprawami.