Dywan klasyczny – do jakiego wnętrza pasuje?

Zastanawiasz się nad dodatkami do swojej przestrzeni? Co powiesz o klasycznych dywanach? Znakomicie pasują one do najróżniejszych aranżacji wnętrz! Szeroka gama deseni i kolorów sprawiają, że są niebanalną ozdobą sypialni, salonów i innych pomieszczeń. Sprawdź, gdzie warto umieścić taki element.

Klasyczny wystrój

Dekoracje te są stworzone dla tradycyjnych wnętrz! Klasyczne dywany świetnie skomponują się zarówno z typowo angielskim stylem, jak i nawiązującym do motywów greckich, bałkańskich czy inspirowanych Bliskim Wschodem. Warto je również położyć np. w salonie w klimacie gustawiańskim – w tym przypadku dobrze spisują się modele chodnikowe, umieszczone albo w centralnym punkcie pomieszczenia, albo pod ławą.

Przestrzeń w stylu boho

Boho to zabawa formą – wszak nurt ten powstał na gruncie artystycznej bohemy, czerpiącej pełnymi garściami z egzotycznych kultur. Orientalna ornamentyka takich ozdób skomponowana z innymi dekoracjami jest jak brakujący puzzel, dopełniający obrazek. Zarówno produkty o dużej powierzchni, jak i dywany chodnikowe to dobry pomysł na udekorowanie sypialni lub salonu w tym stylu.

A może… loft?

Warto pamiętać, że ozdoby te nie zawsze są bogate kolorystycznie. Niekiedy ich wzory są bardziej stonowane, nawet dwubarwne, za to np. w elegancką kratę. Wśród nich znajdziesz także modele kolorami przywodzące na myśl surowe materiały, jak metal czy drewno… a to doskonała recepta na dopełnienie pomieszczeń loftowych, często wymagających ocieplenia. Przykładowo – chodniczek oddzielający strefę kuchenną od jadalni z pewnością będzie intrygującym dodatkiem.

Baw się formą – postaw na odpowiedni dla siebie dywan

Warto pamiętać, że trzymanie się jednego stylu nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Niekiedy warto zabawić się formą. Takie klasyczne dekoracje zaś stanowią świetny sposób, by wprowadzić w aranżacji nieco zamieszania. Sprawdź już teraz więc, która z nich będzie odpowiedni do Twojego lub sypialni.