Dlaczego warto wybrać odpływ liniowy narożny?

Dlaczego warto wybrać odpływ liniowy narożny?

Urządzasz łazienkę i chcesz umieścić w niej prysznic? Do Twojej dyspozycji są różne rozwiązania. Jednym z nich jest odpływ liniowy narożny. To system, który ma liczne zalety – estetyczne i funkcjonalne. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej i sprawdzić, dlaczego warto w niego zainwestować – przeczytaj artykuł.

Czym jest odpływ liniowy narożny?

To świetna alternatywa dla brodzika, co ma ogromne znaczenie zarówno dla zorganizowania przestrzeni, jak i wyglądu wnętrza. Odpływ liniowy narożny to system odwodnienia, który zamontujesz w niemal dowolnym miejscu w łazience, np. przy styku dwóch ścian. Dzięki temu zaś, że jest zrównany z podłogą, pozostaje praktycznie niewidoczny, a kabina może mieć najróżniejsze rozmiary.

Rozwiązanie to składa się z kilku elementów, w tym z:

  • kratki dekoracyjnej,
  • sitka i rynny,
  • klamry zaciskowej,
  • wpustu do podłogi z syfonem suchym.

Jakie atuty ma taki system odwodnienia?

Do jego zalet należy wysoka przepustowość. Łatwo odprowadza wodę, dzięki czemu unikniesz zalania podłogi w łazience. Z drugiej strony cechuje go prosta elegancja i dyskrecja – praktycznie w ogóle nie rzuca się w oczy, więc dobrze zgrywa się z wieloma różnymi stylami wnętrz – zarówno nowoczesnym, klasycznym, jak i każdym innym. Łatwo się go też czyści, dzięki m.in. wyjmowanemu syfonowi.

To także idealne rozwiązanie dla dzieci, osób starszych czy niepełnosprawnych. Zastosowanie takiego sposobu odprowadzania wody umożliwia zrównanie powierzchni prysznica z podłogą. Dzięki temu spada ryzyko potknięcia się o rant brodzika. W końcu warto wspomnieć również o łatwości montażu – nie wymaga on żadnych specjalistycznych narzędzi. Odpływ liniowy narożny można położyć pod płytkami na posadzce betonowej. Jest też dostępny w różnych rozmiarach.

Gdzie warto szukać narożnego odpływu liniowego?

Takie elementy wyposażenia łazienki są do kupienia zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto przy tym wybierać artykuły pochodzące od sprawdzonych producentów, aby dobrze spełniały swoją funkcję, a z drugiej strony – pozostawały przez długi czas estetyczne. Sprawdź więc np. oferty salonów łazienek online i wybierz model dla siebie.