Dlaczego dostępne w sklepach produkty Magpul są warte uwagi?

Dlaczego dostępne w sklepach produkty Magpul są warte uwagi?

Elementy broni, a nawet całe ich konstrukcje, coraz częściej produkowane są z polimerów. Wiele firm miało swój udział we wprowadzaniu tworzyw do uzbrojenia, a jedną z najbardziej zasłużonych jest Magpul. Obecnie jej produkty można znaleźć w różnych sklepach militarnych i z orężem. A dlaczego warto na nią zwrócić uwagę? Sprawdź to!

Magpul – twórca wysokiej jakości polimerowych magazynków

Jednym z największych wyzwań, jakie czekały na konstruktorów broni, była masa tych elementów wyposażenia. Przeciętny karabinek waży około 3-4 kg, i to bez amunicji. Choć – teoretycznie – załadowany waży o około 0,7 kg więcej (w zależności od pocisku), to, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że żołnierz nosi kilka sztuk przy sobie, zyskuje się pełniejszy obraz, jak ciężki jest wojskowy ekwipunek.

Co można było zrobić? M.in. zaoferować wysokiej jakości polimerowe magazynki. Marka Magpul wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom, wypuszczając na rynek zasobniki PMAG. Wykonane z tworzywa, są znacznie lżejsze od swoich stalowych odpowiedników, a przy tym ułatwiają stosowanie dodatkowych akcesoriów do nich.

Akcesoria do magazynków i nie tylko

A skoro już o nich – należy zwrócić uwagę, że firma ta zajmuje się produkcją również szeregu gadżetów, które współpracują z jej magazynkami. Zazwyczaj oferujący produkty Magpul sklep ma także w asortymencie m.in. klipsy i stopki z uchwytem na zasobniki. Elementy te znacznie poprawiają ergonomię broni, umożliwiając szybsze dobycie kolejnego pakietu amunicji. Ponadto w ofercie producenta są elementy do broni, w tym zespoły celownicze czy chwyty przednie.

Doświadczenie i najwyższa jakość produktów

Firma, której założycielem był m.in. były żołnierz Force Reconu, przeszła długą drogę. Bogate doświadczenie, jak i wprowadzone przez nią innowacje, ugruntowały jej pozycję na rynku jako pewnego dostawcy magazynków i akcesoriów do broni. Jeśli więc interesują Cię produkty Magpul – znajdź je w dobrym sklepie militarnym.