Czym są i do czego służą kotwy chemiczne Fischer?

Łączenia nie muszą być mechaniczne. Coraz częściej używa się specjalnych chemikaliów, które tworzą trwałe spoiwa, jakie idealnie nadają się m.in. do montażu różnych elementów. Kotwy chemiczne Fischer stosuje się szeroko w budownictwie. Czym są i do czego mogą posłużyć? Już teraz przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej.

Co to jest kotwa chemiczna?

To metoda łączenia wykorzystująca wiązania adhezyjne. Nazywane także łącznikami wklejanymi, kotwy stanowią skuteczną alternatywę dla tradycyjnych kołków i dybli. Sprzedaje się je w formie płynnej żywicy zamkniętej w dozownikach lub specjalnych wbijanych albo wkręcanych kapsułkach. Aby je zastosować, należy wpierw przygotować odpowiedni otwór, a następnie wstrzyknąć do niego preparat. Trzeba przy tym pamiętać, że każda z nich dostosowana jest do innego typu podłoża. Jeśli więc interesuje Cię np. kotwa chemiczna Fischer , pamiętaj, by sięgnąć po produkt, który będzie odpowiedni do konkretnego zadania.

To jednak nie wszystko, na co trzeba spojrzeć przy zakupie takiego produktu. Należy również zwrócić uwagę na jego nośność, by odpowiadała danym wymogom. Warto też pamiętać, że na czas wiązania materiałów wpływają warunki atmosferyczne – im chłodniej, tym wolniej przebiega ten proces.

Gdzie stosuje się to rozwiązanie?

Łączniki wklejane powszechnie stosuje się w budownictwie. Wyróżnia się różne rozwiązania, w tym m.in. do podłoży:

  • pełnych i mocnych,
  • pełnych i słabych,
  • z pustkami.

Dzięki temu, że nie oddziałują mechanicznie na miejsce kotwienia, doskonale nadają się m.in. na narożniki ścienne. Ze względu na fakt zaś, że gwarantują szczelność wiązania (a co za tym idzie – odporność na wilgoć), wiele z nich rewelacyjnie spisuje się na zewnątrz. Przyjmują również najróżniejsze, w tym uniwersalne, formy, takie jak kotwa chemiczna z oczkiem .

Warto sięgać po produkty sprawdzonych marek

Jeśli szukasz tego typu rozwiązań – pamiętaj, by wybierać propozycje renomowanych firm. Wtedy masz gwarancję wyższej jakości i trwałości łączenia. Dobry zakup na pewno będą stanowiły artykuły Fischer, marki będącej jednym z liderów w produkcji takich łączników, także z oczkiem. W razie wątpliwości, co wybrać – poradź się sprzedawcy.