Czym kierować się przy wyborze domków dla kota?

Czym kierować się przy wyborze domków dla kota?

Chcąc zapewnić komfortowe warunki do regeneracji sił i odpoczynku po zabawie swojemu czworonożnemu przyjacielowi, warto rozejrzeć się za atrakcyjnym legowiskiem. Mruczki uwielbiają dobrze osłonięte kryjówki, w których czują się bezpiecznie. Oferta rynkowa w tym zakresie jest bardzo bogata, więc każdy opiekun zwierzęcia znajdzie produkt, który jego pupil pokocha. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego azylu? Przeczytaj dalszą treść artykułu!

Cechy dobrych legowisk dla kotów

Aby posłanka czy domki dla kota spełniały oczekiwania opiekuna i czworonoga, powinny spełniać określone kryteria. Do najważniejszych cech tych produktów należy zaliczyć:

  • komfort użytkowania,
  • estetykę,
  • łatwość utrzymania w czystości,
  • odporność na uszkodzenia.

Podobnie jak ludzie, koty także mają swoje upodobania. Jedne lubią obszerne, płaskie legowiska, z których mogą obserwować otoczenie, inne uwielbiają ciasne, przytulne miejsca dające im możliwość odizolowania od wszelkich zewnętrznych bodźców i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego, zanim wybierze się odpowiedni produkt, warto poobserwować swojego podopiecznego. Pozwoli to na podjęcie właściwej decyzji i zagwarantowanie pupilowi najodpowiedniejszych warunków do regeneracji i snu.

Domki dostępne na rynku

W sprzedaży są rozmaite rodzaje krytych legowisk uwielbianych przez koty. Mogą to być stylowe koszyki wiklinowe i z innych materiałów. Niektóre z nich wyposażone są w drapaki, inne wyściełane miękkimi poduszkami. Zauważywszy, że zwierzę lubi dość ciasne i zaciemnione miejsca, warto zdecydować się na kupno produktu z kilkoma otworami. 

Artykuły te można kupić w wielu rozmiarach, a zatem dopasowanie tego typu legowisk do potrzeb i rozmiaru zwierzaka nie będzie stanowić problemu. Należy też pamiętać, że równie ważna, jak sam rodzaj posłanka, jest jego odpowiednia lokalizacja. Koty lubią ciszę, spokój i ciepło, zatem miejsce na odpoczynek powinno być usytuowane z dala od uczęszczanych punktów czy głośnych urządzeń.

Inne rodzaje legowisk 

Producenci starają się sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, dlatego mają w sprzedaży nie tylko klasyczne posłanka i domki dla kota, ale także:

  • specjalne kojce,
  • hamaki,
  • kocie posłania na parapet,
  • legowiska zawieszane na kaloryfer.

Preferencje kota na pierwszym miejscu

Opiekunowie powinni pamiętać, że nawet najpiękniejszy produkt pasujący do aranżacji domu będzie skrzętnie omijany przez pupila jeśli nie spełni jego oczekiwań. Podpatruj więc swojego ulubieńca i sprawdź w Internecie, co możesz mu zaoferować!