Czy zakup ziaren marihuany Gorilla Glue jest legalny?

W Polsce w określonych punktach działających online oraz stacjonarnie (tzw. coffee shopy) można nabyć nasiona konopi indyjskiej lub siewnej bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych. Dla wielu osób jest to jednak niezrozumiałe, ponieważ uprawa marihuany jest w kraju zakazana. Sprawdź, kto i na jakich zasadach może kupić tego rodzaju ziarna.

Rynek konopny w Polsce a obowiązujące przepisy

Hodowla, sprzedaż, posiadanie oraz zażywanie marihuany jest zabronione pod rygorem kary pozbawienia wolności do lat 3. Nie ma tutaj znaczenia, czy uprawa dotyczy jednej sadzonki, czy całego pola. Na terenie Polski dozwolone jest co prawda uprawianie konopi siewnych, ale tylko na potrzeby przemysłu, m.in. włókienniczego, kosmetycznego, spożywczego, celulozowo-papierniczego i chemicznego.

Warto również wspomnieć, że od 2022 roku instytucje badawcze pod nadzorem Głównego Inspektora Farmaceutycznego mogą z kolei prowadzić hodowlę marihuany medycznej (wydawanej tylko na receptę w określonych przypadkach).

Dlaczego nasiona marihuany można nabyć legalnie?

W społeczeństwie panuje przekonanie, że skoro hodowla konopi jest surowo zabroniona, to ziarna również nie powinny być dopuszczone do obrotu. Okazuje się jednak, że w samych nasionach nie ma żadnych psychoaktywnych i szkodliwych substancji, które pojawiają się dopiero po wyhodowaniu sadzonek. Właśnie dlatego wszystkie wyroby konopne typu olejki, naturalne susze czy pasty również można legalnie kupić w drogerii lub sklepie zielarskim. 

Należy zaznaczyć, że ziarna marihuany mogą być zamawiane wyłącznie przez osoby pełnoletnie. Sprzedawca może odmówić sprzedaży, gdy istnieją podejrzenia, że klient ma mniej niż 18 lat. 

Gdzie można kupić ziarna Gorilla Glue?

Na rynku dostępne są różne rodzaje nasion marihuany, jednak sporym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów cieszy się feminizowana odmiana Gorilla Glue, która stanowi hybrydę dwóch odrębnych szczepów — Chem’s Sister i Chocolate Diesel. Wyrób można nabyć zarówno w stacjonarnych punktach tzw. coffee shopach, jak również internetowych sklepach z produktami konopnymi.