Czy hodowla konopi Gorilla Glue jest dozwolona w Polsce?

Wszelkie informacje dotyczące regulacji wyrobów konopnych w Polsce zostały zawarte w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Mimo iż w przeciągu ostatnich lat sporo zmieniło się w podejściu do marihuany, to nadal jej hodowla jest surowo zabroniona. Sprawdź, dlaczego mimo zakazu klienci mogą w pełni legalnie nabyć nasiona konopi.

Kto może uprawiać konopie siewne?

Na terenie Polski dozwolona jest wyłącznie hodowla konopi włóknistych (zawierających znikome ilości THC) na potrzeby przemysłu celulozowo-papierniczego, włókienniczego, spożywczego, kosmetycznego lub farmaceutycznego. Należy równocześnie podkreślić, że firmy działające w powyższych branżach muszą uzyskać stosowne zezwolenia oraz przechodzą regularne kontrole.

W 2022 roku wprowadzono także możliwość uprawy marihuany medycznej, jednak tutaj również za hodowlę będą odpowiadać ściśle określone jednostki (instytuty badawcze) pod nadzorem Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF).

Jakie wyroby konopne są dopuszczone do legalnej sprzedaży?

Obecnie w sklepach zielarskich czy drogeriach można nabyć m.in. kosmetyki, produkty spożywcze, olejki CBD i CBG, a także susze naturalne i pasty konopne. Ponadto w coffee shopach ma miejsce sprzedaż nasion marihuany, które również są w pełni legalne. Należy podkreślić, że wszystkie powyższe wyroby — zgodnie z polskim prawem — nie zostały uznane za narkotyki, ponieważ nie zawierają substancji uzależniających. Właśnie dlatego za ich zakup, posiadanie i zażywanie nie grożą żadne konsekwencje prawne. Ziarna konopi mogą kupić wyłącznie osoby pełnoletnie w celach kolekcjonerskich. Każdorazowa próba wyhodowania sadzonki jest traktowana jako czyn niedozwolony.

Gorilla Glue — feminizowana odmiana konopi

W coffee shopach działających stacjonarnie oraz online można zapoznać się z informacjami na temat dostępnych rodzajów marihuany. Klienci mają możliwość zakupu odmiany Gorilla Glue, która z pewnością urozmaici każdą domową kolekcję. To ziarna hybrydowe z przewagą Sativy (65 %), powstałe z połączenia dwóch rodzajów konopi — Chem’s Sister oraz Chocolate Diesel.