Co charakteryzuje dobry plecak survivalowy? Dowiedz się!

Dobierasz ekwipunek na wyprawę do lasu? Powinieneś dużą uwagę zwrócić na to, jaki plecak survivalowy zabierasz ze sobą! To w końcu w nim będziesz niósł większość swojego szpeju. A co cechuje dobry model? Jeśli zastanawiasz się nad tym – ten artykuł jest dla Ciebie! Przeczytaj go, by poznać pożądane właściwości bagażu dla fana survivalu.

Odporność na uszkodzenia i wodę

Przedzierając się przez las, niejednokrotnie wpadniesz w ostre zarośla, mogące rozedrzeć odzież lub bagaż. Każdy element Twojego ekwipunku, w tym plecak, powinien być odporny na takie uszkodzenia. Dzięki temu lepiej zabezpiecza swoją zawartość.

Oprócz tego musi być przynajmniej częściowo wodoodporny. Mokry suchy prowiant to coś, czego zdecydowanie nie chcesz, gdy oddalasz się od cywilizacji. Dlatego plecaki survivalowe produkuje się m.in. z poliestru, nylonu i cordury.

Pojemność dostosowana do potrzeb użytkownika

W sklepach ze sprzętem dla fanów bushcraftu i survivalu można znaleźć produkty o pojemności około 15 do nawet 60 i więcej litrów. Te najmniejsze najlepiej spisują się w czasie 1-dniowych wyjść do lasu. Z kolei te o większym litrażu są doskonałe na dłuższe wyjazdy. Wskazuje się, że na większość wypadów najlepsze są modele o około 40 litrów pojemności.

Wysoki komfort użytkowania

Biorąc pod uwagę fakt, że spędzisz z nim kilka dni na plecach, Twój bagaż powinien być maksymalnie wygodny. Miękkie pianki w miejscu styku z plecami to jedna rzecz. Inna to siateczki, usprawniające przepływ powietrza.

Dobry plecak – dostosowany do indywidualnych wymagań

W sklepach znajdziesz różne plecaki survivalowe – zarówno jeśli chodzi o rozkład kieszeni, dodatkowe funkcjonalności, jak i kamuflaż. Najważniejsze jednak, aby produkt ten spełniał Twoje oczekiwania. Dlatego najlepiej sam przejrzyj dostępne modele. Wiedząc zaś, jakie cechy powinien mieć taki bagaż, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.