Chroń zasoby swojej firmy z systemami kontroli dostępu!

Chroń zasoby swojej firmy z systemami kontroli dostępu!

O tym, że wejście do poszczególnych stref w budynku firmowym powinno być zamknięte, nie trzeba przekonywać żadnego przedsiębiorcy. Jednak ważne jest, by stworzyć sprawny układ szybkiego i wygodnego przemieszczania się pomiędzy nimi. Dlatego dobrze jest zainstalować systemy kontroli dostępu. Zobacz, jak one działają!

Dlaczego warto blokować wejścia do poszczególnych stref?

W każdej organizacji znajdują się urządzenia, dokumenty itp., do których nie każdy pracownik powinien mieć wgląd. Najczęściej dotyczy to archiwum, gdzie przechowywane są dane osobowe, informacje stanowiące tajemnice firmowe (np. receptury produktów spożywczych) itd., ale też np. serwerowni. 

Blokowanie wejścia do poszczególnych pomieszczeń służy oczywiście bezpieczeństwu. Przeciwdziała lub ogranicza ryzyko utraty danych poufnych czy np. sabotażu poprzez odłączenie/uszkodzenie najważniejszych urządzeń. 

Jak działają systemy kontroli dostępu?

 Ich celem jest blokowanie możliwości swobodnego wejścia do poszczególnych pomieszczeń, korytarzy, ale też np. wjazdu na parking. Układy są zatem połączone z zatrzaskami w drzwiach oraz elementami sterującymi szlabanem. Dzięki temu użytkownik nie może przejść dalej bez użycia odpowiedniego „klucza”.

W zależności od rodzaju zastosowanych zabezpieczeń drzwi lub szlaban można odblokować na różne sposoby. Najczęściej  systemy kontroli dostępu wykorzystują karty magnetyczne.

Są one lekkie, z łatwością można je schować w portfelu lub zawiesić na szyi na tzw. smyczy. Ich atutem jest możliwość przypisania do konkretnej osoby. Dzięki temu układ zarejestruje, kto odblokował drzwi i o której godzinie. 

Postaw na bezpieczeństwo!

Zdecydowanie warto chronić swoje mienie systemami kontroli dostępów. Pozwolą one zyskać pewność, że osoby niepowołane nie dostaną się do niektórych stref. Istotne też, że każde zwolnienie blokady będzie zapisywane na dysku. Umożliwi to szybkie wykrycie sprawcy w przypadku naruszenia regulaminu.