Charakterystyka dywanów klasycznych – poznaj ją teraz!

Dodatki do aranżacji wnętrz odgrywają kluczową rolę, stanowiąc swoistą „kropkę nad i” danego pomieszczenia. Jeśli marzy Ci się salon czy sypialnia w tradycyjnym klimacie, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na klasyczne dywany, w tym chodnikowe. Czym się one wyróżniają wśród innych? Przekonaj się o tym sam!

Klasyczny wzór orientalny (i nie tylko)

Typowe dla tych dekoracji wzory nawiązują do Orientu. Wszak to właśnie tam przed wiekami opanowano produkcję kobierców do perfekcji, dbając o misterne wykonanie, gwarantujące bogatą ornamentykę. Perskie klasyczne dywany także współcześnie stanowią obiekt pożądania wielu osób, uwielbiających ten styl. Coraz częściej jednak producenci tych ozdób sięgają po inne motywy, w tym m.in. azteckie, inkaskie czy nawiązujące do kultur basenu Morza Śródziemnego.

Złożona ornamentyka i kolorystyka

Charakterystyczny wzór zasługuje na szersze omówienie, głównie ze względu na fakt, że zarówno chodniki, jak i niewielkie dywaniki stanowią istne dzieła sztuki. Skomplikowanym deseniom, odwołującym się do motywów roślinnych, zwierzęcych lub będących czystą fantazją, towarzyszą często najróżniejsze barwy. Rzadziej zdarza się, by dominowały mniej niż dwa odcienie. Najbogatsze dekoracje mają całą paletę – od czerwieni, przez zielenie, po złoto.

Dywany chodnikowe – nieco inna odsłona tej ozdoby

Choć zazwyczaj kojarzy się je z dużymi, prostokątnymi modelami, to należy pamiętać, że w ofercie sklepów dostępne są także dywany chodnikowe . W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli są one podłużne, idealne np. do wąskich korytarzy.

Dobierz dywan do swojego wnętrza

Nawiązujące do klasycznych motywów dywany to znakomite rozwiązanie do wnętrz osób przywiązanych do tradycyjnego wystroju, ale nie tylko. Rewelacyjnie wpiszą się w klimat boho, jak i eklektyczny. Mnogość wzorów i barw sprawia, że każdy odnajdzie wśród nich idealną ozdobę do swojego domu. Ty też, dlatego już teraz znajdź odpowiedni dla siebie sklep!