Obornik granulowany — jakie jest zastosowanie?
Właściciele ogrodów, sadów czy gospodarstw rolnych często stosują naturalne nawozy, dzięki którym mogą zwiększyć osiągane plony. Niestety, świeży obornik wydziela niezbyt przyjemny zapach, a jego użycie jest dosyć czasochłonne. Nic więc dziwnego, że tak dużym zainteresowaniem cieszą się organiczne oborniki dostępne w formie granulatu. Sprawdź, gdzie można zastosować tego rodzaju nawóz.
Czym jest obornik granulowany i jakie składniki zawiera?
Naturalny nawóz jest wytwarzany z gnojowicy, jednak zostaje poddany takim procesom jak kompostowanie, osuszanie oraz granulowanie. Co ważne, obornik w formie pelletu nie traci żadnych wartości odżywczych. W składzie znajduje się m.in. fosfor, azot, potas, magnez, siarka, cynk oraz mangan. Oczywiście zawartość makroelementów może nieco się różnić w zależności od tego, jaki obornik granulowany jest stosowany. Na przykład nawóz bydlęcy ma zwiększoną ilość potasu, a świński jest bogaty w azot.
Jakie jest zastosowanie organicznego obornika?
Właściwości są zależne od wybranego rodzaju nawozu. Wyróżnia się obornik pochodzenia bydlęcego, końskiego, świńskiego oraz kurzego. Każdy z nich jest przeznaczony do nieco innych gatunków gleb. Granulat najczęściej jest stosowany do polowych upraw rolniczych, sadowniczych i warzywnych, a także roślin ozdobnych. Produkt powinien być używany zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle jest rozsypywany pod wybranymi roślinami (warto zmieszać go z glebą) lub aplikowany w formie wodnego roztworu.
Gdzie kupić naturalny nawóz w formie granulatu?
Warto postawić na sprawdzoną markę, która specjalizuje się w produkcji różnych oborników, pochodzących od kur, koni czy krów. Ważne, aby klient miał zapewnione fachowe doradztwo ze strony pracowników wybranego sklepu. Można skorzystać z ofert online, które są kierowane zarówno do osób prywatnych, jak i właścicieli gospodarstw rolniczych.
Polecane artykuły
Czy hodowla konopi Gorilla Glue jest dozwolona w Polsce?
Wszelkie informacje dotyczące regulacji wyrobów konopnych w Polsce zostały zawarte w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Mimo iż w przeciągu ostatnich lat sporo zmieniło się w podejściu do marihuany, to nadal jej hodowla jest surowo zabroniona. Sprawdź, dlaczego mimo zakazu klienci mogą w pełni l
Zbiorniki betonowe na szambo i deszczówkę — jakie mają zalety?
Inwestycja w pojemnik na nieczystości płynne może być świetnym rozwiązaniem, zarówno jeśli chodzi o wykorzystanie takiego produktu do zbierania ścieków produkowanych przez gospodarstwo domowe, jak i wody opadowej. Sprawdź, jakie zalety mają te opcje i co wybrać dla siebie. Betonowe szambo wciąż pop