Co bierze się pod uwagę przy projektowaniu hal przemysłowych?

Co bierze się pod uwagę przy projektowaniu hal przemysłowych?

Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa często mają problem z brakiem odpowiedniej przestrzeni, dlatego szukają sposobów na szybkie jej powiększenie. Rozwiązaniem mogą być nowoczesne obiekty, których projekty tworzą specjaliści uważnie wysłuchujący oczekiwań zleceniodawców i idealnie dopasowujący plany budowli do ich konkretnych potrzeb. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, przeczytaj poniższy tekst!

Nowoczesne obiekty i ich charakterystyka

Właściciele biznesów pragnący być konkurencyjnymi na rynku muszą dążyć do stałego rozwoju, dlatego, potrzebując miejsca na działalność magazynową czy produkcyjną, szukają szybkich i funkcjonalnych rozwiązań. Są nimi obecnie obiekty, w których wykorzystuje się innowacyjne technologie, budowane szybko i sprawnie z prefabrykowanych elementów. Projektowanie hal przemysłowych dopasowanych do faktycznych potrzeb należy zlecić specjalistom. Dzięki temu będą one spełniały wymagania klientów. 

Co jest uwzględniane podczas projektowania hal?

Przystępując do prac projektowych, specjaliści biorą pod uwagę szereg czynników. Są to m.in.:

  • przeznaczenie obiektu,
  • wielkość,
  • funkcja,
  • bezpieczeństwo,
  • rejon, w jakim będzie funkcjonować.

Projektowanie hal wymaga uwzględnienia powyższych czynników, gdyż od nich zależeć będzie trwałość i możliwość wykorzystania takich budowli. W zależności od tego, czy będą one wykorzystywana jako magazyn, czy miejsce produkcji z koniecznością instalacji różnych maszyn, w tym urządzeń transportu bliskiego, takich np. jak suwnice, trzeba będzie zaplanować nośność i wytrzymałość materiałów, a także wykorzystanie rozmaitych rozwiązań konstrukcyjnych. Istotne dla wytrzymałości budowli są również warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, opady śniegu itp.

Materiały do produkcji hal 

Projektując hale przemysłowe, projektanci najczęściej planują wykorzystanie takich materiałów, które zapewnią obiektom trwałość i bezpieczeństwo. Najważniejszą funkcję pełnią konstrukcje stalowe, gwarantujące obiektom stabilność. Do pokrycia wykorzystuje się rozmaite blachy, także w formie paneli z izolacją termiczną, płyty warstwowe, jak również różne tworzywa sztuczne. 

Hale stalowe jako alternatywa dla hal murowanych

Poza szybkością budowy takich obiektów hale przemysłowe ze stali są też tańsze we wznoszeniu i eksploatacji. Bardzo ważne jest także to, że w razie zmiany miejsca prowadzenia działalności można je zdemontować i zbudować od podstaw w nowej lokalizacji. Jeśli jesteś zainteresowany takim obiektem, sprawdź na stronie, komu warto zlecić jego projektowanie.